Türkiye Cumhuriyeti

Dakar Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Ytb Türkiye Stajları Programı , 26.04.2017

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, YTB Türkiye Stajları Programının bu yıl ikincisini düzenliyor. YTB Türkiye Stajları Programları ile yurt dışında eğitimlerine devam eden gençlerimizin ülkemizle sosyal, kültürel ve ekonomik bağlarını güçlendirmeleri, ayrıca kariyer planlamalarını yaparken ülkemizin kurum ve kuruluşlarını tanımaları ve Türkçe yeterliliklerinin arttırılması amaçlanmaktadır.

Temmuz ve Ağustos aylarında dört haftalık staj programına başvurular 20 Nisan’dan 15 Mayıs’a kadar yapılabilecektir. Staj başvuruları kabul edilen adaylar, tercih ettikleri kurum ya da kuruluşlardan birine yerleştirileceklerdir.

Staj programı için yaklaşık 50 kurum ve kuruluşla işbirliği yapan YTB, öğrencilere bu kurumlarda staj imkanı sunacaktır. Öğrenciler, bu kurumlar arasından staj için 5 tercih yapacaklardır. Yapılan tercihler arasından YTB’nin yerleştirmesiyle belirlenen kurumda staj gerçekleştirilecektir. İki dönem halinde yapılacak stajlara, öğrenciler istedikleri dönemde dahil olacaklardır. Her bir öğrencinin sadece bir dönemden yararlanabileceği stajların ilki 3-28 Temmuz 2017, ikincisi 31 Temmuz 25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Öğrenciler ülkemizde kaldıkları dönem boyunca konaklama masrafları YTB tarafından karşılanacaktır. Ulaşım giderleri adaylar tarafından karşılanacaktır.

-         
T.C. vatandaşı veya Mavi Kart sahibi,

-         
Ortaöğretimini yurtdışında tamamlamış,

-         
Yurtdışında Lisans veya Yüksek Lisans öğrencisi olanlar veya 2016 yılında mezun olanlar

-         
Son başvuru tarihi itibariyle 18-26 yaş aralığında olanlar https://basvuru.ytb.gov.tr/

adresi üzerinden başvurularını yapabilirler.

Detaylı bilgiler https://www.ytb.gov.tr/turkiyestajlari/ web adresi üzerinden alınabilir.

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.  


İlgili Dosyalar :

- afiş.ytb.pdf.cey07o5.partial