Türkiye Cumhuriyeti

Dakar Büyükelçiliği

Büyükelçinin Mesajı

Saygıdeğer Vatandaşlarımız,

 

Saygıdeğer Senegalli kardeşlerimiz,

 

Web sayfamızın Kıymetli Ziyaretçileri,

 

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin Dakar Büyükelçisi olarak sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. 11 Aralık 2014 günü Dakar’a gelerek görevime başladım. Türkiye’nin Afrika Ortaklığı politikası temelinde, Türkiye ve Senegal arasındaki tarihi ve köklü bağların mevcudiyetini de dikkate alarak, ilişkilerimizin önümüzdeki dönemde daha da gelişeceğine olan inancım tamdır.

 

Temaslarımdan, her iki halkta da bu yönde bir istek ve heyecan bulunduğunu memnuniyetle müşahede ettim. Bu hedef doğrultusundaki  çabalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz.

 

Büyükelçiliğimiz, aynı zamanda Gine Bissau ve Cabo Verde’ye de akreditedir. Web sayfamıza bu ülkelerden takip eden değerli ziyaretçilerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Türkiye’nin Gine Bissau ve Cape Verde’yle ilişkileri her geçen gün gelişmekte; başta ekonomi ve ticaret olmak üzere farklı boyutlara uzanmaktadır.     

 

Büyükelçiliğimizdeki mesaimizde önceliğimiz, hizmetimizde insan odaklı yaklaşımımızla, sizlerin de değerli katkı, görüş ve desteğiyle, kardeşliğimizin, dostluğumuzun pekiştirilmesi; ülkelerimiz arasındaki temasların yoğunlaştırılması ve derinleştirilmesidir.

 

Büyükelçiliğimizle ilgili güncel duyuruları ve faaliyetleri Türkçe ve Fransızca olarak aşağıdaki sosyal medya sayfalarından takip etmeniz mümkündür:

 

Facebook: Dakar Büyükelçiliği

 

Twitter: Dakar Büyükelçiliği (@TC_Dakar_BE)

 

Sağlıklı, mutlu ve başarılı günler dileklerimle,

 

Nilgün ERDEM ARI

T.C. Dakar Büyükelçisi